Ten budynek w Lipinach przeszedł niewiarygodny remont. Zobacz te zdjęcia

O tym remoncie już pisaliśmy, kiedy jeszcze trwał w najlepsze. Dziś w budynku mieszkalnym, który kiedyś był ruiną, funkcjonuje prawie 40 komfortowych mieszkań. Ta inwestycja otworzyła ludziom oczy pokazując, że jak się chce - to można. Wystarczy tylko pomysł, zapał i trochę pieniędzy.

Budynek znajdujący się u zbiegu ulic Barlickiego i Granicznej tak pięknie nie wyglądał nawet wtedy, gdy go zbudowano. Trzeba przypomnieć, że jeszcze rok temu był dosłownie ruiną, a ludzie patrząc na niego żartowali, że nadaje się tylko do kręcenia w nim wojennych filmów. Dziś to jeden z najpiękniejszych budynków w Lipinach. Jest tak dlatego, że dzielnica przypadła do gustu inwestorom z Warszawy, którzy postanowili zaangażować się w odrestaurowanie cennych historycznie budynków, robiąc przy tym całkiem dobry biznes.

Niektórzy widząc, jak przebiega ten remont pukali się nawet w czoło, twierdząc, że to wyrzucone pieniądze w błoto, a nikt o zdrowych zmysłach tam nie zamieszka. Srodze się mylili, ponieważ wynajęte lub zarezerwowane zostały już prawie wszystkie mieszkania. Popyt zaskoczył nawet samych inwestorów. Na zdjęciach, jakie zobaczycie w naszej galerii widać, że z ponurego brzydkiego miejsca powstała komfortowa, przyjemna dla oka i co najważniejsze - bezpieczna enklawa, w której ludzie chcą mieszkać.

- Świętochłowice w oczach inwestora to przecenione złoto. Niby wszyscy wiedzą, że po długich spadkach wartość pójdzie w górę, ale pytanie - kiedy?. Ja postanowiłem trochę wymusić ten moment i zainwestować w nieruchomości w Lipinach w skali większej, niż bym to zrobił w innej lokalizacji. Nie tylko ze względu na cenę, ale także potencjał, jakie niesie za sobą to miejsce - informuje Mateusz Obiegło z firmy Obiegło Investment

Przypominamy, że ten sam inwestor rozpoczął niedawno remont kolejnego budynku znajdującego się przy ul. Granicznej, chodzi o prawdziwą architektoniczną perełkę - urzędniczy dom dyrekcji Huty Guidotto. Pisaliśmy o tym tutaj: Dziś jest ruiną, wkrótce będzie ozdobą. Ten znany budynek w Lipinach odzyska swój blask

Ten przyczółek na początku Lipin zmieni się więc, tworząc swego rodzaju wizytówkę dzielnicy, a realnym jest również, że ten sam inwestor pozyska do remontu kolejny budynek w Lipinach. Mówi się już np. o zainteresowaniu obiektem byłej szkoły przy ul. Bukowego 17, gdzie także mogłyby powstać komfortowe mieszkania. Jest to zresztą jedna z koncepcji wskazanych kilka miesięcy temu przez mieszkańców w specjalnej internetowej sondzie, którą zorganizował Urząd Miejski w Świętochłowicach. Inwestor podkreśla też dobrą współpracę z miastem.

- Bardzo doceniam, chęć współpracy ze strony prezydenta miasta, widać że władze Świętochłowic dostrzegają potrzebę zmian w tej dzielnicy. Już niedługo będzie to bardzo modne i lubiane miejsce. Potwierdza to zresztą już fakt, że pierwsza nasza inwestycja cieszy się ogromna popularnością wśród najemców. Wynajętych jest już 37 z 38 lokali.