Ukradli z supermarketów papierosy i alkohol za 170 tys. zł! Wpadli dzięki policjantom ze Świętochłowic

Kryminalni ze Świętochłowic, we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, wpadli na trop dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do supermarketów na terenie województwa śląskiego. Zatrzymani ukradli papierosy i alkohol o wartości 170 tys. zł.

Ukradli z supermarketów papierosy i alkohol za 170 tys zł Wpadli dzięki policjantom ze Świętochłowic

Zatrzymani mężczyźni, w wieku 41 i 45 lat, to multirecydywiści. Mają już na sumieniu wiele przestępstw i pobyt w zakładzie karnym. Są podejrzani o liczne włamania i kradzieże z supermarketów, które trwały od września ubiegłego roku.

Włamywali się głównie do Biedronek

Upodobali sobie głównie sklepy sieci Biedronka, m.in. w Świętochłowicach. Stąd zaangażowanie świętochłowickich kryminalnych, którzy w ścisłej współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, doprowadzili do ich zatrzymania.

- Podejrzani włamywali się do sklepów na terenie całego Śląska, skąd kradli w głównej mierze alkohol i tytoń. Straty oszacowano łącznie na blisko 170 tysięcy złotych – informuje mł. asp. Michał Tomanek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzuty, choć czynności w tej sprawie trwają. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia, a skoro działali w warunkach multirecydywy, to może zostać zwiększona jeszcze o połowę.

Dzielnica BE Zstrachu finał akcji w Świętochłowicach 4

Może Cię zainteresować:

„DzielnicaBEZstrachu” – finał ogólnopolskiej akcji w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

29/06/2023

Zlikwidowano kolejną melinę w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

Zlikwidowano kolejną melinę w Świętochłowicach. "Lewym" alkoholem handlowała 54-letnia kobieta

Autor: Redakcja NGS24

12/06/2023