W Świętochłowicach można już składać wnioski o dodatek do ogrzewania

Od czwartku, 22 września 2022 r., w Świętochłowicach można składać wnioski o dodatek do ogrzewania dla gospodarstw domowych wykorzystujących pelet drzewny, drewno kawałkowe, skroplony gaz LPG i kotły olejowe.

fot. freepik.com
Piec

Wnioski o dodatek węglowy można składać w Świętochłowicach już od miesiąca. Teraz Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął obsługę przyznawania dodatku dla gospodarstw domowych wykorzystujących pelet drzewny, drewno kawałkowe, skroplony gaz LPG i kotły olejowe.

Wysokość dodatku do ogrzewania

Dodatek ten przysługuje bez względu na wysokość dochodów. Różna jest jednak wysokość samego dodatku:

  • 3000 zł – w przypadku gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe zasilany peletem drzewnym lub innym rodzajem biomasy, z wyłączeniem drewna kawałkowego
  • 1000 zł – w przypadku gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia albo piec kaflowy, zasilane drewnem kawałkowym
  • 500 zł – w przypadku gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG (dodatek nie przysługuje na tzw. gaz sieciowy)
  • 2000 zł – w przypadku gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł olejowy

Dodatek nie przysługuje w przypadku otrzymania dodatku węglowego. Źródło ogrzewania podlega weryfikacji w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Jak złożyć wniosek o dodatek do ogrzewania?

W Świętochłowicach wnioski przyjmowane są przez Ośrodek Pomocy Społecznej, w formie tradycyjnej oraz elektronicznej przez ePuap.

W formie tradycyjnej wnioski będą przyjmowane osobiście:

  • w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach przy ul. Katowickiej 35
  • w poniedziałek od godziny 7:00 do 17:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00
  • do skrzynek podawczych umieszczonych na drzwiach budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach przy ul. Stanisława Wallisa 4 oraz na drzwiach budynku Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Bytomskiej 8

Rozstrzygnięcia w sprawie przyznania dodatku zostanie przesłane na podany we wniosku adres email. Osoby, które nie podają adresu email mogą osobiście odebrać informację o przyznaniu dodatku w Punkcie Obsługi Wniosków po uprzednim umówieniu terminu odbioru informacji.

W przypadku decyzji odmownej zostanie ona wysłana w formie tradycyjnej drogą pocztową lub elektronicznie na platformę elektroniczną ePuap w przypadku wniosków elektronicznych.

Węgiel

Może Cię zainteresować:

Dodatek węglowy w Świętochłowicach. Wiemy, jak go dostać!

Autor: Redakcja NGS24

24/08/2022

Sezon grzewczy

Może Cię zainteresować:

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świętochłowicach rozpoczęła sezon grzewczy

Autor: Aleksandra Szlęzak

20/09/2022