Wnioski o dodatek elektryczny w Świętochłowicach. Gdzie i kiedy można składać?

Od czwartku, 1 grudnia 2022 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świętochłowicach można składać wnioski o dodatek elektryczny.

fot. pixabay.com
Linia energetyczna

Dodatek do prądu przysługuje osobom, które ogrzewają mieszkanie albo dom prądem. Mogą to być nieruchomości ogrzewane pompami ciepła, piecami akumulacyjnymi, bojlerami. Niezbędnym i podstawowym warunkiem otrzymania dodatku jest zgłoszenie albo wpis pompy ciepła, pieca akumulacyjnego, bojlera do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB). Z danych z CEEB musi wynikać, że główne źródła ogrzewania gospodarstwa domowego jest zasilane energią elektryczną.

Gdzie złożyć wniosek o dodatek elektryczny?

Wnioski można składać od 1 grudnia 2022 r. do dnia 1 lutego 2023 r. W formie papierowej :

  • w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach przy ul. Katowickiej 35, w poniedziałek od godziny 7:00 do 17:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00
  • do skrzynek podawczych umieszczonych na drzwiach budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach przy ul. Stanisława Wallisa 4 oraz na drzwiach budynku Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Bytomskiej 8

W formie elektronicznej:

  • za pomocą platformy ePUAP, opatrując go kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym

Na jeden adres, można otrzymać tylko jeden dodatek do prądu. Bez znaczenia jest liczba osób mieszkających pod tym adresem. W przypadku gdy pod jednym adresem miejsca zamieszkania zamieszkuje więcej niż jedno gospodarstwo domowe, jeden dodatek elektryczny przysługuje dla wszystkich gospodarstw domowych zamieszkujących pod tym adresem.

Wysokość dodatku elektrycznego

Dodatek do prądu to wynosi 1000 zł w przypadku zużycia prądu w 2021 r. na poziomie do 5 MWh. Podwyższony dodatek do prądu wynosi 1500 zł, tylko w przypadku gdy zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w tym samym miejscu zamieszkania w 2021 r. wyniosło więcej niż 5 MWh.

Wypłata dodatku elektrycznego nastąpi w terminie do 31 marca 2023 r. Nie można otrzymać dodatku do prądu, w przypadku gdy został już przyznany dodatek węglowy, dodatek do pelletu, oleju, gazu LPG i drewna.

Wegiel

Może Cię zainteresować:

Tona węgla poniżej dwóch tysięcy złotych? Rusza składanie wniosków na tańsze paliwo stałe

Autor: Redakcja NGS24

27/11/2022

Dyskusja o sytuacji szpitali powiatowych

Może Cię zainteresować:

Trudna sytuacja szpitali powiatowych. W Centrum Kultury Śląskiej podpisano list otwarty do Ministra Zdrowia

Autor: Redakcja NGS24

24/11/2022