Zakończono drogowe remonty w świętochłowickiej Zgodzie

Przebudowane skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego i Ceramicznej oraz nowa nawierzchnia i parkingi na ul. Plebiscytowej – zakończyły się drogowe remonty w świętochłowickiej dzielnicy Zgoda.

Skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego i Ceramicznej w Zgodzie jest już przejezdne – poinformował w sobotę, 5 sierpnia 2023 r., prezydent Świętochłowic, Daniel Beger. Po przebudowie skrzyżowanie zmieniło formę i teraz jest to rondo.

Nowe rondo w Świętochłowicach

- Zniknęły sygnalizatory świetlne i znaki, które utrudniały życie świętochłowickim kierowcom – zaznaczył w mediach społecznościowych prezydent Beger.

Po przebudowie otwarta została także ul. Zielona, która także łączy się z nowym rondem. Wzdłuż tej ulicy powstał także fragment ścieżki rowerowej, która docelowo ma połączyć Świętochłowice z Rudą Śląską. - Pracujemy już nad koncepcją kolejnych fragmentów planowanej Velostrady od granicy z Rudą Śląską do nowego ronda i dalej od ul. Zielonej w kierunku centrum miasta – dodał prezydent.

Zakończył się remont ul. Plebiscytowej w Świętochłowicach

Zakończył się także remont ul. Plebiscytowej. Jest tam nowa nawierzchnia, a wzdłuż drogi pojawiły się miejsca parkingowe. Wymieniono także nawierzchnię, krawężniki i chodnik w ciągu ul. Wierzbowej z kolei ul. Nowa ponownie stała się jednokierunkowa. - To zmiany tym ważniejsze, że już wkrótce właśnie tamtędy będziemy mogli dotrzeć do stawu Kalina, nad który po raz pierwszy zaproszę was w połowie września – zaznaczył Daniel Beger.

Zajęcie z ręcznego kierowanie ruchem w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

Zajęcia z ręcznego kierowania ruchem w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

03/08/2023

Co z nowymi boiskami na Skałce Miały być gotowe ponad pół roku temu

Może Cię zainteresować:

Co z nowymi boiskami na Skałce? Miały być gotowe ponad pół roku temu!

Autor: Redakcja NGS24

28/07/2023