Zatrzymano sklepowego złodzieja ze Świętochłowic

Policjanci ze Świętochłowic zatrzymali sklepowego złodzieja. Mężczyzna ukradł elektryczne szczoteczki do zębów, ale może pójść siedzieć na 7,5 roku. Działał w warunkach recydywy.

fot. KMP w Świętochłowicach
Zatrzymano sklepowego złodzieja ze Świętochłowic

Zatrzymany mężczyzna to mieszkaniec Świętochłowic, w wieku 36 lat. W lutym 2023 r. w jednym ze sklepów w mieście ukradł elektryczne szczoteczki do zębów oraz kilka innych urządzeń. W końcu wpadł w ręce kryminalnych.

- W trakcie wizyty w komendzie policji usłyszał zarzut kradzieży a teraz będzie odpowiadał przed sądem. Amatorowi kradzionego świeżego oddechu grozi 7,5 roku za kratami gdyż działał w warunkach recydywy – mówi mł. asp. Michał Tomanek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Policjanci przypominają, że – zgodnie z Kodeksem Karnym – recydywa następuję "Jeżeli sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które był już skazany, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę."

Akcja Trzeźwość w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

Akcja „Trzeźwość” w Świętochłowicach. Przebadano ponad 800 kierowców

Autor: Redakcja NGS24

12/04/2023

Ruszył sezon na mandaty Na rowerze z promilami

Może Cię zainteresować:

Ruszył sezon na… mandaty. Na rowerze z promilami

Autor: Redakcja NGS24

06/04/2023