Żużel wraca na świętochłowicką Skałkę. Wkrótce zawody Nice Cup

Żużlowy tor na świętochłowickiej Skałce został zmodernizowany i zyskał pneumatyczne bandy. Odbyły się tam już pierwsze treningi, teraz czas na pierwsze od wielu lat zawody.

fot. UM w Świętochłowicach
Żużel wraca na świętochłowicką Skałkę Wkrótce zawody Nice Cup

W sobotę, 15 lipca 2023 r., na stadionie im. Pawła Waloszka w Świętochłowicach odbędą się zawody juniorów w ramach 5. rundy cyklu Nice Cup rozgrywane w klasie 500cm3. Tę nieoczekiwaną wiadomość ogłoszono podczas konferencji prasowej we wtorek, 4 lipca 2023 r.

- Gdy planowaliśmy jubileuszową edycję cyklu Nice Cup, świętochłowickiego toru w kalendarzu zawodów z naturalnych przyczyn jeszcze nie było. Los jednak chciał, aby zawody młodzieżowe stanowiące jedną z rund cyklu, udało się zorganizować właśnie tu, na świeżo zmodernizowanym torze. Sądzę, że będzie to dla mieszkańców oraz fanów żużla z całego regionu, a nawet kraju ciekawe wydarzenie – mówił podczas konferencji Wojciech Jankowski, organizator turnieju Nice Cup.

Zawody Nice Cup w Świętochłowicach

Głównym organizatorem zawodów jest świętochłowicki klub żużlowy MS Śląsk. – Wszyscy czekaliśmy na ten moment. Jubileusz klubu, do tego urodzinowa odsłona turnieju Nice Cup – wszystko skumulowane podczas nadchodzących zawodów - powiedział Krzysztof Bas, trener MS Śląsk.

Dochód ze sprzedaży wejściówek na zawody zostanie przeznaczony na rozwój klubowej szkółki w Świętochłowicach. Dla kibiców mają zostać przygotowane trybuny, łącznie ponad 750 miejsc siedzących.

Z okazji powrotu czarnego sportu do Świętochłowic członkowie i sympatycy żużlowego klubu nagrają utwór i teledysk wspólnie ze śląskim raperem Marcinem „Kieronem” Kierońskim.

Żużel wraca na Skałkę Na torze zamontowano dmuchane bandy

Może Cię zainteresować:

Żużel wraca na Skałkę. Na torze zamontowano dmuchane bandy

Autor: Redakcja NGS24

20/06/2023

Świętochłowice Skałka stadion im Pawła Waloszka

Może Cię zainteresować:

Tor żużlowy na Skałce zostanie wyremontowany. To dzięki mieszkańcom i budżetowi obywatelskiemu

Autor: Redakcja NGS24

03/06/2022